Wrocław to tętniące życiem, historyczne miasto oferujące wiele możliwości i atrakcji, a zarazem dynamiczne centrum biznesowe z gospodarką ściśle nastawioną na nowoczesne technologie oraz innowacyjność. Historia miasta stanowi swoisty miszmasz wpływów, które najlepiej oddają zróżnicowanie kulturowe w miejscu, które na przestrzeni lat znajdowało się pod panowaniem Czech, Niemiec, Prus, Austrii i oczywiście Polski. Dzięki swej historii stolica Dolnego Śląska stała się otwartym, kreatywnym centrum dla międzynarodowego biznesu, przedsięwzięć kulturalnych, a także licznych inicjatyw obywatelskich i prospołecznych.
Nie bez przyczyny jesteśmy nazywani także „Miastem 100 mostów”. Rzeki, które przeplatają swoimi odnogami tereny Wrocławia stanowią nieodłączny element przyrody, które sprawia, że w centrum miasta można poczuć się bardzo sielsko i wypocząć w otoczeniu natury. Jesteśmy także jednym z najszybciej rozwijających się centrów kulturalnych i sportowych, czy konferencyjnych na mapie Polski i Europy, o czym doskonale może świadczyć fakt, iż Wrocław w roku 2016 nosił tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, był organizatorem The World Games a także Światowego Kongresu Bibliotekarzy i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA w 2017 roku.
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję